Przechowalnia Rzeczy - Kraków i Okolice
Bezpieczna, Wygodna i Atrakcyjna Cenowo

Przechowanie

Ile powierzchni zarezerwować?

Oferujemy szeroki wybór standardowych powierzchni przechowania. Istnieje również możliwość dopasowania powierzchni to Twoich indywidualnych potrzeb. Na początku wymagamy abyś indywidualnie oszacowała / oszacował swoje potrzeby co pozwoli wstępnie zarezerwować dla Ciebie odpowiednią przestrzeń w magazynie. Ostateczna weryfikacja zajmowanej powierzchni następuje po tym jak umieścimy Twoje rzeczy w magazynie. Miesięczna opłata magazynowa będzie naliczana jedynie od rzeczywiście zajętej przez Twoje przedmioty powierzchni zaokrąglonej w górę do najbliższej standardowej powierzchni w naszej ofercie.

Co może być przechowywane?

Prawie wszystko oprócz rzeczy nielegalnego pochodzenia, rzeczy pochodzenia organicznego (żywność), zwierząt, odpadów, materiałów łatwopalnych, broni itp. Powierzając przedmioty w przechowanie oświadczasz że jesteś właścicielem lub masz prawo do dysponowania tymi przedmiotami oraz że są one legalnego pochodzenia.
Przy podpisywaniu umowy otrzymujesz regulamin w którym jest to dokładnie opisane.

Czy przechowujecie przedmioty wielko-gabarytowe?

Tak. Możesz u nas przechować samochód, łódź, quad, skuter itp.

Czy rzeczy będą bezpieczne?

Każdy z naszych magazynów jest strzeżony 24/7 oraz wyposażony w alarm i system monitoringu. Do wyboru masz również trzy poziomy ubezpieczenia swoich rzeczy.
Ubezpieczenie rzeczy jest obowiązkowe.

Czy sprzedajecie kartony i sprzęt do pakowania?

Możesz u nas zakupić kartony w różnych rozmiarach, folie bąbelkową, folię stretch, taśmy i dyspensery do taśm, wypełniacze (skropak), naklejki „OSTROŻNIE, NIE RZUCAĆ” czy papier pakowy.
Oprócz tego oferujemy wynajem plastikowych pojemników do pakowania rzeczy i ubrań w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli więc planujesz przechowywać swoje rzeczy krótko, albo chcesz aby były one bardzo dobrze chronione, zachęcamy do skorzystania z pojemników.

Ile rzeczy mieści się w oferowanych plastikowych pojemnikach?

Objętość pojemnika to . Jego wymiary (SZER x DŁ x WYS): x x . Aby to zobrazować można powiedzieć że mieści się w nim 12 par butów, 30 koszul lub 10 swetrów. Maksymalne obciążenie pojemnika wynosi .

Odbiór Rzeczy

Jak przebiega odbiór rzeczy?

W umówionym terminie pojawią się u Ciebie nasi pracownicy. Jeden z nich wraz z Tobą zweryfikuje czy informacje z które zostały podczas zamówienia pokrywają się z rzeczywistością. Jeśli tak, to szacowana kwota za usługę stanie się kwotą ostateczną wpisaną do umowy. W przeciwnym razie nasz pracownik przedyskutuje z Tobą wysokość ostatecznej kwoty i po jej akceptacji zespół przystąpi do pracy.
Jeśli zamówiłaś / zamówiłeś, otrzymasz od nas plastikowe pojemniki na rzeczy i będziesz mieć czas aby dokończyć pakowanie a my w tym czasie załadujemy pozostałe rzeczy.
Każdy z pakunków jest oznaczany unikatowym kodem kreskowym oraz kolorem określającym jego typ. Po zakończonym załadunku i podpisaniu dokumentów odbioru, Twoje rzeczy są przewożone do jednego z naszych magazynów, w którym będą sobie bezpiecznie czekać aż za nimi zatęsknisz.

Ile będę miał/miała czasu na spakowanie?

Aby wszystko poszło sprawnie najlepiej spakuj swoje rzeczy zanim umówisz termin ich odbioru. My już zajmiemy się całą resztą, czyli załadunkiem, transportem i magazynowaniem.
Zakładamy że pakowanie i załadunek nie powinien zająć więcej niż 2h.

Czy mogę zmienić termin lub go całkowicie odwołać?

Zmiana terminu lub jego całkowite odwołanie bez żadnych konsekwencji finansowych jest możliwe nie później niż 48 godzin przed planowanym odbiorem.

Jaki jest koszt odbioru/dostawy moich rzeczy?

Przejdź do: Płatności za transport

Działalność Społeczna

Jakie fundacje są wspierane?

Wiele z przedmiotów które Tobie już nie są potrzebne nadaje się do dalszego użycia. Zamiast je wyrzucać lub trzymać na dnie szafy, masz możliwość przekazania ich za naszym pośrednictwem do Fundacji która zadba o to aby przedmioty trafiły do osób potrzebujących. Współpracujemy z kilkoma fundacjami w zależności od rodzaju przekazanych przedmiotów.

Płatności

Jak wyglądają płatności za przechowanie?

Możesz zapłacić za cały okres z góry lub co miesiąc otrzymywać od nas faktury elektroniczne. Wiąże nas jednomiesięczna, zwrotna kaucja płatna w momencie podpisania umowy (w dniu odbioru rzeczy). Płatności przyjmujemy je zarówno gotówką jak i kartą.

Gdzie znajdę cennik?

Podstawowy cennik dostępny jest tutaj. Warto również skorzystać z kalkulatora aby poznać ostateczną cenę za usługę gdyż jest ona zależna od kilku zmiennych czynników jak np. wynajmowana powierzchnia czy minimalny okres przechowania. Link do kalkulatora

Od czego zależy cena za przechowanie?
Płatności za transport
Czy wystawiacie faktury?

Tak. Każdemu najemcy wysyłamy fakturę w formie elektronicznej.

Jaki jest termin płatności?

Termin płatności to 7 dni od wystawienia faktury.

Umowa

Kto może zawrzeć umowę przechowania?

Umowa może być podpisana na pełnoletnią osobę fizyczną jak i na spółkę.

Jakie dokumenty są podpisywane przy zawarciu umowy?

Oprócz samej umowy przechowania, poproszony zostaniesz o akceptację regulaminu przechowania a w trakcie odbioru rzeczy spisany zostanie protokół odbioru a zamykane pojemniki zostaną zaplombowane.

Ubezpieczenie

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Nie, pod warunkiem że zawierając umowę zrzekniesz się wszelkich roszczeń wobec nas w przypadku utraty lub zniszczenia powierzonych przedmiotów na skutek zdarzeń losowych.

Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby nic złego się nie stało ale jeśli nie chcesz ryzykować musisz ubezpieczyć swoje dobra, zanim zaczniesz wynajmować powierzchnię magazynową. Możesz to zrobić na dwa sposoby: albo poprzez nas, wtedy ubezpiecza Cię Gothear Towarzystwo Ubezpieczeń, albo skorzystać ze swojego ubezpieczenia, które posiadasz, wtedy tylko potwierdzasz nam, że Twoje rzeczy są objęte ubezpieczeniem.

Co obejmuje oferowane przez Was ubezpieczenie?

Jest to podstawowe ubezpieczenie przeciwko zdarzeniom losowym takim jak pożar czy zalanie oraz przeciwko kradzieży z włamaniem. Jako jeden z załączników Umowy dostaniesz Ogólne Warunki Ubezpieczenia, w których dokładnie opisane są wszystkie szkody.

Skorzystaj z kalkulatora aby poznać dokładną wycenę. Wypełnij formularz składający się z kilku kroków. Nie zajmie to więcej niż 5 min. Na końcu formularza podejmiesz decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu oferty.

Lub zadzwoń do nas: +48